Postępowanie po zabiegu

Wybielanie zębów systemem BEYONDTMPolus rozjaśnia zęby średnio o 8 odcieni, jednak istotne dla ostatecznego efektu wybielania jest to, jak zadbacie Państwo o zęby po zabiegu. Efekt wybielania utrzymuje się średnio przez dwa lata.

Bezpośrednio po zabiegu, wskutek działania żelu wybielającego, zęby ulegają częściowemu odwodnieniu przez co stają się bardziej podatne na wnikanie wszelkich barwników. Oczywiście jest to stan przejściowy, jednak przez okres 48-72h po zabiegu należy bezwzględnie stosować tzw. „BIAŁĄ DIETĘ„.

Zabronione są posiłki i napoje zawierające silne barwniki (kawa, herbata, wino, soki owocowe, kolorowe jogurty, czekolada itd.) oraz produkty zawierające kwasy(wszelkiego typu napoje gazowane czy niektóre owoce, np. jabłka, kiwi). Nie należy również palić papierosów.

Bez obaw mogą Państwo spożywać wodę mineralną, mleko, białe pieczywo, biały ser, jogurty naturalne. Najprostszym sposobem na to, by ocenić czy możemy spożyć dany produkt, jest odpowiedzenie sobie na pytanie: „czy zostawiłby plamę na białym ubraniu?” Jeśli odpowiedź jest twierdząca, lepiej wstrzymać się z jedzeniem.