Bezpieczeństwo

Akcelerator wybielający

Technologia BEYOND Polus oparta jest na zimnym niebieskim świetle filtrowanym przez najwyższą liczbę 15 000 światłowodów oraz specjalny układ optyczny, który całkowicie eliminuje szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe (UV) oraz podczerwone (IR) oraz niweluje odczucie ciepła. Dzięki temu lampa generuje intensywne światło, które jednocześnie pozostaje chłodne.

Akcelerator oraz oryginalne żele BEYOND wykorzystywane przez nasz zespół posiadają medyczne certyfikaty CE, FDA oraz ISO i są jednymi z najbardziej bezpiecznych na rynku stomatologicznym. Aby zwiększyć Państwa bezpieczeństwo, w naszym gabinecie zabieg wykonywany jest wyłącznie pod nadzorem lekarza dentysty.

Wrażliwość

Niektóre osoby mogą odczuwać wrażliwość po zabiegu wybielania zębów, jest to jednak normalne zjawisk, które ustępuje w ciągu 24 godzin. U większości pacjentów znika zwykle po kilku godzinach od zabiegu.

Podrażnienie dziąseł

Czasami, w wyniku nieszczelności na granicy dziąsła i brzegu korony zęba, dziąsło po zabiegu może stać się wyraźnie białe. Jest to spowodowane utlenieniem tkanki miękkiej. Taki efekt jest przejściowy i może się utrzymać do 30 minut.

Kolor końcowy

Ze względu na strukturalną budowę zęba, po zabiegu niektóre osoby mogą zobaczyć, że kolor ich zębów nie jest równy, a w niektórych miejscach widoczne są białe plamy. Jest to efekt odwodnienia i minie w przeciągu kilku godzin po zabiegu. W tym okresie trzeba pić jak najwięcej wody mineralnej.

Działania dodatkowe

Badania naukowe dowiodły, że niebieskie światło powoduje zmniejszenie ilości bakterii znajdujących się w ustach pacjenta. Światło z naszej lampy działa lepiej niż płyn dezynfekujący do płukania ust.